פילאטיס היא שיטת אימון חכמה לחיזוק הגוף תוך כדי איזון כלל מערכות הגוף על מנת לשמור על יציבות השלד והמפרקים בזמן האימון. השיטה הומצאה על ידי ג'וזף פילאטיס בשנות ה-30 של המאה ה-20. הוא קרא לשיטתו "contrology" משום שהיא נועדה לבסס את השליטה במערכות שרירים השונות הפועלות ביחד ובכך הקים את הבסיס לדרך ראייה חדשה על הגוף ותפקודו.

לאחר מותו ועד היום השיטה המשיכה להתפתח והוקמו בתי ספר רבים וארגונים שממשיכים את שיטתו של ג'וזף פילאטיס.

סטודיו אומניה גאה לבסס את אימוני הפילאטיס בסטודיו בשיטת סטוט הייחודית.

שיטת סטוט פילאטיס הוקמה על ידי מוירה מריתיו שהוכשרה כמדריכת פילאטיס במרכז המקורי של ג'וזף פילאטיס בניו יורק.

מוירה פתחה מרכז פילאטיס ובעזרת צוות פיזיותרפיסטים ומומחים בפציעות ספורט, יחד הם פיתחו, הרחיבו והגדירו את שיטת סטוט פילאטיס לתרגילים ולציוד שארגון סטוט מייצר ומפתח.

שיטה זו, בעלת מוניטין כלל עולמי, ממשיכה להתפתח כתוצאה ממחקר מתמשך שמתבסס על עקרונות עדכניים ומוכחים של "מדע התרגול" ושיקום עמוד שדרה, ומעלה את סטנדרט הבטיחות והיעילות של השיטה לרמה הגבוהה ביותר.

סטוט פילאטיס מוגדרת כ"בחירת המומחים" בכל העולם.

שיטת סטוט פילאטיס משלבת את המערכת הקוגניטיבית מה שאומר במילים פשוטות שבמהלך האימון והתרגול המתאמן לומד ומבין מה לעשות במהלך התרגיל, לזהות בתנועותיו כיצד לשלוט בגוף ולדעת מהיכן מתחילה והיכן מסתיימת התנועה.

באופן כזה אנו לא רק מתאמנים, אנו למעשה מבינים יותר, מרגישים יותר את גופינו, אנו נעשים מודעים יותר ולכן "חכמים" יותר לגבי התנועות שאנו מבצעים ובכך יכולים להעמיק שליטה וגם חוזק להמשיך ולהתפתח ולשכלל את גופינו.

© כל הזכויות שמורות לאומניה - סטודיו לפילאטיס מכשירים וג'ירוטוניק 

GYROTONIC® logo and GYROKINESIS® are registered trademarks of Gyrotonic Sales Corp. and are used with their permission